צרו קשר
FLO

FLO

מהי סינוסיטיס?

דלקת של רירית מערות הפנים (סינוסים). הסינוסים הינם חללים המשמשים להגנה מפני חבלה לאיברים חיוניים, כגון העיניים והמח ובנוסף להפחתת משקל הגולגולת.
ישנם מספר קבוצות סינוסים באף – סינוסים קדמיים: מצחיים (פרונטאליים), באיזור הלחי (מקסילריים), בין מחיצת האף לעין (אתמואידליים קדמיים), סינוסים אחוריים: מאחורי חלל האף (ספנואידליים) ובין מחיצת האף לעין (אתמואידליים אחוריים).
הסינוסים הם חללים פתוחים, המקושרים לאף דרך פתחים קטנים. חללים אלו מצופים באפיתל נשימתי, העשוי תאי אפיתל עם שׂעריות. תפקיד הריר (מוקוס) הינו לאפשר תנועה תקינה של שעריות האפיתל (Cilliaׂׂׂ) ובנוסף ניקוי של האוויר הנשאף. חלקיקים מיותרים שחודרים לאף נדבקים לריר ובתנועה מתואמת של השעריות (Cilliaׂׂׂ), מפונים עם הריר ללוע האף. פעולה זו מתבצעת בכל רגע נתון מבלי שנרגיש בה.
בזמן מחלה ויראלית או במהלך התקף אלרגי עלולה להיווצר בצקת בריריות האף והסינוסים, המקשה על תנועת השעריות. בהתאם לכך, המוקוס נעשה סמיך, דבר שעוד יותר מקשה על פינויו. בשלב החריף של המחלה פתחי הסינוסים הצרים עלולים להיחסם ולאחר מספר ימים עלולה להתפתח דלקת חיידקית של מערות הפנים.

כמה זמן סינוסיטיס באף נמשך?

סינוסיטיס שנמשכת עד חודש נחשבת לסינוסיטיס חריפה ובין חודש לשלושה חודשים כתת חריפה. בשני המצבים הללו הגורם למחלה הינו לרוב זיהום חיידקי. לעומת זאת, סינוסיטים שנמשכת מעל לשלושה חודשים מוגדרת כסינוסיטיס כרונית ולרוב נגרמת בעקבות תגובה דלקתית מוגזמת העמידה לטיפול שמרני.

מהם התסמינים של סינוסיטיס?

גודש באף או חסימה אפית, נזלת קדמית או נזלת אחורית, לחץ בקדמת הפנים וירידה בחוש הריח. במחלה חריפה, לרוב התלונה העיקרית הינה לחץ בפנים שלעיתים מקרין לשיניים העליונות ובנוסף יכול להופיע גם חום גבוה.

לעומת זאת, בסינוסיטיס כרונית לרוב תהיה הפרעה באיכות החיים כתוצאה מפגיעה ממושכת באיכות השינה, ובהתאם עייפות ניכרת בממשך היום, איבוד חוש ריח וטעם, חסימה אפית והפרשות עם ריח רע.

הפתרון: FLO – שטיפות אף לניקוי והקלה בתסמינים וטיפול בסינוסיטיס

כאמור בזמן דלקת בריריות האף והסינוסים נפגעת תנועת השעריות (Cillia) וכתוצאה פינוי המוקוס מופרע. בקבוק השטיפה של FLO מכיל נוזל 200cc שהינו נפח הסינוסים משני הצדדים. באמצעות לחיצה על הבקבוק אנו מפעילים לחץ חיובי קל המאפשר לשטוף את רירית האף והסינוסים ובהתאם להקל על פעולת פינוי המוקוס. פעולה זו מקלה על התסמינים כולל חסימה אפית, גודש באף, נזלת ושיעול. בנוסף, עוזרת לפינוי חלקיקים מיותרים כמו אבק ומזהמים.

מוצרים – Flo

ראשי
מותגי החברה
להתקשר
צור קשר