למי באזי (Buzzy) נועד?

לכולם, ילדים ומבוגרים כאחד. תינוקות מתחת לגיל 18 חודשים יכולים לחוות אי נוחות כתוצאה מהקור. במקרים אלו, ניתן להשתמש בצד הלבן של כנפי הקרח, שפחות קר, או להיעזר ברטט המכשיר ללא כנפי הקרח. בזמן זה, הילד יכול להחזיק את כנפי הקרח בידיו כדי לקבל תחושה דומה.  

באילו מקרים ניתן להשתמש בבאזי (Buzzy)? האם באזי מאושר על ידי ה-FDA ומשרד הבריאות הישראלי?

כן, באזי מאושר על ידי גורמים אלו עבור ההתוויות הבאות: המכשיר שולט בכאב הנגרם מזריקות, עירוי, זריקות קוסמטיות והקלה זמנית של פציעות קלות (כאבי שרירים או גידים, שבבים ועקיצות דבורים). כמו כן, הוא נועד לטפל בכאב מיופסיאלי שנגרם על ידי תנועה מוגבלת, שרירים מתוחים ונקודות המעוררות כאב.

האם באזי (Buzzy) באמת מבטל את הכאב?

באזי (Buzzy), שמאושר על ידי FDA, נועד לשלוט בכאב הנגרם מזריקות, עירוי, זריקות קוסמטיות והקלה זמנית של פציעות קלות (כאבי שרירים או גידים, שבבים ועקיצות דבורים). כמו כן, הוא נועד לטפל בכאב מיופציאלי שנגרם על ידי תנועה מוגבלת, שרירים מתוחים ונקודות המעוררות כאב.

מחקרים מצאו שבאזי (Buzzy) הפחית מעוצמת הכאב בממוצע בין 56% ל-88%. כמו כן, נמצא שככל שהפחד ממחטים גדול יותר, כך באזי (Buzzy) עובד טוב יותר. עם זאת, מחקרים הראו ש-3% מהאנשים לא חוו הקלה בכאב בשימוש במכשיר הבאזי (Buzzy).

כמה פעמים ניתן להשתמש בשקית הקרח של באזי (Buzzy)?

ניתן להשתמש בכל שקית קרח (בצורת פרפר) לפחות כ-100 פעמים. באזי (Buzzy), לשימוש אישי, מגיע עם 2 יח' רכות של שקיות קרח בצורת פרפר

כמה זמן שקית הקרח של באזי (Buzzy) נשארת קפואה?

שקית הקרח נשארת קפואה בערך כ-10 דקות בטמפרטורת החדר. להליכים ארוכים יותר ולתרופות ששורפות או מעקצצות, הקפא שקית קרח נוספת.

האם שקית הקרח צריכה להיות קפואה לחלוטין?

כן. להקלה אופטימלית בכאב, כנפי הקרח צריכות להיות קפואות לחלוטין כדי להימנע מספיגת הרטט של מכשיר הבאזי (Buzzy).

כמה זמן לוקח לשקית הקרח להיות קפואה בשנית?

כנפי הקרח יקפאו לחלוטין לאחר כ-30 דקות. אחסן את הכנפיים מקופלות בפריזר. כדי להעביר את כנפי הקרח ממקום למקום ולשמור עליהן קפואות, ניתן להשתמש בתיק מבודד/צידנית שבתוכו קרחומים או אריזות קרח אחרות.

האם ניתן להשתמש בשקיות קרח חד פעמי (שקונים בסופר)?

לא. שקיות כאלה לא קופאות באופן מוצק. הן סופגות את הרטט ולכן מפחיתות את היעילות של באזי (Buzzy).

האם אני חייב להשתמש בכנפי הקרח?

היעילות של באזי (Buzzy) פוחתת ב 60% ללא קרח. אנחנו ממליצים מאוד להשתמש בכנפי הקרח, אלא אם כן ישנה רגישות לקור, מחלת Raynaud, אנמיה חרמשית או עבור תינוקות מתחת לגיל חצי שנה. כנפי הקרח חייבות להיות קפואות לחלוטין, עבור יעילות מרבית.

איפה ניתן למקם את באזי (Buzzy) בזמן קבלת עירוי?

לפני קבלת העירוי יש למקם את באזי (Buzzy) בין 3 ל-5 ס"מ בקירוב לאזור זה ולהפעיל את הרטט. אין למקם את המכשיר ישירות על המקום עצמו.

האם באזי (Buzzy) עובד במקרה של גירוד?

כן, המכשיר אפקטיבי ועוזר להקל על הגרד. התחושה של הגירוד מועברת באותם עצבים שכאב חד מועבר בהם.

האם ניתן להשתמש בבאזי (Buzzy) עבור דקירות באצבע?

כן, יש למקם את המכשיר על כף היד כאשר קצהו התחתון מופנה לכיוון האצבע. השאר את המכשיר מופעל לכל אורך הניקוי והתהליך.

כיצד אני מחליף בטריות ואיזה גודל בטריות דרוש למכשיר הבאזי (Buzzy)?

באזי (Buzzy) מופעל על ידי שתי בטריות מסוג AAA אשר יחזיקו מעמד כ-20 שעות. לתפעול נכון, יש להחליף בטריות כאשר הרטט נחלש. כדי להחליף את הבטריות יש להוציא את הבורג מגב המכשיר. אם לא נעשה שימוש במכשיר לתקופה ארוכה, יש להוציא את הבטריות מהמכשיר.