צרו קשר
באזי - Buzzy

באזי - Buzzy
 • באזי (Buzzy) הוא אביזר רפואי המספק הקלה טבעית בכאב בזמן זריקה.
 • באזי (Buzzy) הוא מכשיר רטט קטן בעל כנפי קרח נשלפות.
 • השילוב של קרח ורטט חוסם תחושות חדות של כאב, ולכן הוא מוריד באופן ישיר את רמת הרגישות במקום ששמים אותו ועד 5 ס"מ מטה.
 • הוכח במחקרים שבאזי (Buzzy) מאפשר את אותו אפקט של קרם מאלחש, רק שמדובר באביזר רפואי בטוח לשימוש ולא בתרופה.
 • באזי (Buzzy) פותח על ידי ד"ר איימי בקסטר, רופאת ילדים וחוקרת כאב, וקיבל אישור FDA.

כיצד באזי (Buzzy) פועל ?

באזי (Buzzy) מתבסס על תיאוריה רפואית הנקראת "בקרת השער". כאשר שולחים מספר מסרים (גם של קור וגם של תנועה) ל"שער" המוח, רק המסר החזק יעבור. כך, באזי (Buzzy) פועל ב"בקרת שער" טבעית של הכאב. המכשיר יוצר תחושות שונות בגוף באמצעות קרח ורטט שולחים מסרים אחרים חזקים למוח והכאב החד נעצר בשער ולא עובר.

היכן למקם את באזי (Buzzy)?

יש למקם את באזי (Buzzy) בין מקום הכאב לבין המוח. כך שכפתור ההפעלה של המכשיר, יהיה כלפי מעלה והחלק הרחב שלו קרוב ככל שניתן למקום בו נועצים את המחט.
ההשפעה הטובה ביותר של המכשיר היא כאשר הוא ממוקם באזור הכאב:
 • בזרועות ובכתפיים, העצבים עוברים מהאצבעות לכתפיים לעמוד השדרה.
 • בבית החזה ובבטן, העצבים עוברים בצורה אופקית לגב.
 • בירכיים, העצבים עוברים באלכסון מהירך הפנימי מסביב, אל הגב ולעמוד השדרה.

כיצד להשתמש בבאזי (Buzzy)?

השימוש בבאזי (Buzzy) פשוט. ראשית, יש לוודא שכנפי הקרח מוצקות וקפואות לחלוטין. במידה והכנפיים רכות (הקרח נמס), הן יספגו את הרטט של המכשיר והיעילות תפחת. לאחר מכן, יש להחליק את הכנפיים על הוו של המכשיר, למקם אותו על האזור הרצוי ולהפעילו.
יש להשתמש בבאזי (Buzzy) על עור נקי וחלק בלבד. על הפסים של מכשיר הבאזי (Buzzy), או בקצה התחתון שלו, להיות הכי קרובים למקום השימוש; ועל הראש והמתג של מכשיר הבאזי להיות הכי מרוחקים.
לזריקות: יש ללחוץ על הכפתור כדי להפעיל את הרטט ולאחר מכן להניח את באזי (Buzzy) במקום הזריקה. יש להצמיד את המכשיר למשך 30 שניות לזריקות שטחיות, 60 שניות לזריקות עמוקות יותר. במהלך ההזרקה יש להזיז את באזי (Buzzy) בסמוך לאזור הזריקה, לכיוון הראש, תוך כדי שהוא עובד.
לזריקות לבטן: יש ללחוץ על הכפתור כדי להפעיל את הרטט ולאחר מכן להניח את באזי (Buzzy) במקום הזריקה בין 30 ל-60 שניות. במהלך ההזרקה, יש למקם את באזי (Buzzy) לצד מיקום הזריקה. כלומר, הזריקה בין הטבור ובאזי (Buzzy) לכיוון המותן.
לכאבים ואי נוחות: יש להצמיד ישירות לשרירים כואבים למשך 10 דקות לכל היותר. יש להחזיק במקום או להצמיד עם רצועה. לבאזי (Buzzy) מנגנון כיבוי אוטומטי לחיסכון באנרגיה המופעל לאחר 3 דקות של שימוש רצוף. לחץ/י על הכפתור על באזי (Buzzy) כדי להפעיל מחדש את הרטט.
לעירויים או בדיקות דם: יש להצמיד את באזי (Buzzy) ליד עם הרצועה מעל למקום הכאב, אך אין לשים את באזי על המקום עצמו.
לדקירות אצבע: יש ללחוץ על הכפתור כדי להפעיל את הרטט ולאחר מכן להצמיד את באזי (Buzzy) לכף היד כאשר הצד התחתון מכוון לאצבעות. יש להשאיר את המכשיר במקום במהלך הניקוי ובזמן ביצוע ההליך.
לתחושת שריפה או גרד: באזי (Buzzy) יכול לסייע במקרים של תחושת שריפה או גרד. לעקיצות חרקים או לתרופות הגורמות לתחושת שריפה או גרד, יש להחזיק את הכנפיים הקפואות ולעסות את צמד כנפי הבאזי (Buzzy) הרוטט ישירות על המקום. יש לעסות את להצמיד למקום עד שמורגשת הקלה. אין להניח את באזי (Buzzy) ישירות על כוויות חום.
כאשר מסיימים, יש לנקות את באזי (Buzzy) ואת הכנפיים עם מגבונים לחיטוי. את כנפי הקרח, יש לשמור מקופלות בהקפאה.
הוכח מחקרית:
באזי יעיל כמו קרם מאלחש (1), אך בעל יתרון מבחינת:
 • זמן הטיפול, דקות ספורות לעומת שעה
 • יחס עלות תועלת גבוה
 • לא תרופה
מפחית את הכאב והחרדה אצל ילדים במהלך בדיקת דם (2)
השילוב של הקור והרטט הפחיתו בצורה משמעותית את הכאב, בעוד שיעלו את תהליך לקיחת הדם. (3)
שימוש בבאזי בזמן מתן חיסון לילדים – הכאב פחת ב73% והחרדה ב70% (4)
מקורות:
1:
Mitigating procedural pain during venipuncture in  a pediatric  population.  Bahorski J, Hauber RP et al.     Int   J    Nurs Stud.  2015 Oct; 52(10):1553-64. 
2:
Relief of pain during blood specimen collection in pediatric patients. Inal S, Kelleci M. MCN Am J Matern Child Nursing. 2012 Sep; 37(5) 339-45.
3:
An  integration of vibration and cold relieves  venipuncture pain in a pediatric emergency department. Baxter AL, Cohen LL et al.   Pediatric Emerg Care  2011 Dec;27(12):1151-6.
4:
The  effect of  combined stimulation of external cold and vibration during immunization on  pain and anxiety levels in children. Sahiner N, Inal  S. J Perianesth Nurs. 2015 Jun;30(3):228-35
ראשי
מותגי החברה
להתקשר
צור קשר